| anutzik a întrebat:

Buna,mi-am luat un card de memorie, l-a pus vanzatorul si cand am ajuns am vrut sa descarc jocuri dar mi-a aparut :'eroare la descarcare, nu exista spatiu suficient pe dispozitv'.Am Alcatel One Touch Pop c7.

2 răspunsuri:
| Kenya a răspuns:

Trebuie sa setezi in asa fel incat sa se descarce pe card, nu pe stocarea interna.

| Darr1u5 a răspuns:

Exista doua posibilitati. Ori cardul are memorie mica si jocul e prea mare (jocul are memorie mai mare decat cardul tau).

Ori nu ai setat ca descarcarea jocurilor sa se realizeze pe cardul de memorie si atunci jocul se descarca pe tel, unde nu are suficient spatiu.