| Kickstart a întrebat:

Buna,
Mi-am luat un Lg optimus l7 avand sistemul de operare android Ice cream sandwich versiunea 4.0.3
Am incercat sa inchid aplicatiile care functioneaza degeaba dar se redeschid singure in scurt timp dupa inchidere. Am incercat cateva programe pentru inchiderea aplicatiilor dar niciun rezultat. Daca va rog recomandati-mi ceva program sau poate asa ii facut incat sa se redeschida. An nou fericit!

Răspuns Câştigător
| radu75 a răspuns:

Fiind un android trebuie sa ai preinstala ES task manager, foloseste acest program pentru a da kill la tot ce merge in spate, intri acolo la setari si programezi asta ajuta la mentinerea bateriei. si avand asta instalat de doua trei ori pe zi al mai deschizi si mai apesi pe optimize...

4 răspunsuri:
| radu75 a răspuns:

Ma bucur ca te am putut ajuta...nu sunt aici pentru funda dar multumesc oricum!

| Scremer a răspuns:

Am si eu acelasi telefon ca si tine nu se pot inchide ori ce aplicati pe el dar depinde ce aplicati zici ca nu se inchid?

| pualmea a răspuns:

Ele se deschid doar pentru notificatii dupa ce le-ai inchis, stai calm! Sper ca te-am ajutat

| Z3US a răspuns:

Incearca sa tiii butonul Lock si butonul home cel de sus si cel de jos din mijloc. butonul back pe amandoua le tii apasate! ca la Iphone! big grin Bafta! big grin