| anonim0006 a întrebat:

Nu îmi recunoaște Windows 7 Ultimate boxele(se aude doar acel beep înainte de Bios și un pârâit)! Driverele le-am instalat de cel puțin 10 ori! Ce pot să fac? Dau fundiță pentru cel mai bun răspuns!

2 răspunsuri:
| tomthecat a răspuns:

Cea mai bună soluţie este să-ţi cumperi o placă de sunet pe slot PCI Express x1 (sper că placa ta de bază are un asemenea slot) respectiv să verifici cu atenţie (în specificaţiile tehnice) dacă are drivere pentru W7 sau chiar W8 (poate în viitor vei trece pe Windows 8.1 Pro). Este foarte posibil ca placa ta de sunet onboard (integrată) să fie defectă (problemă hardware) sau să nu se găsească drivere decât pentru XP...

Nu te mai complica şi ia-ţi o placă de sunet nouă, compatibilă cu W7!

http://www.pcgarage.ro/placi-de-sunet/asus/xonar-dgx/

| Daimler a răspuns:

Ne poti da mai multe informatii cum ar fi modelul de boxe happy Poate ti-e arsa placa de sunet..Pe alt windows iti mergea sunetul? Poate driverele tale sunt pentru XP nu si pentru windows 7.