| OuttaControL a întrebat:

Buna sa fiu mai pe scurt.

1. As vrea sa-mi spuneti un cooler acceptabil pentru un procesor amd dual athlon core 5600 2. 7ghz am2

2. As mai vrea de asemenea sa-mi spunetii unde mai pot gasi cooler de ala de dimensiune mai mica ca cel normal pentru ca am o problema cu mini-procesorul ala mic integrat pe placa de baza (ma scuzati nu stiu sigur cum ii se spune ).

Astept raspunsuri, dau funda!

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Asta : http://www.pcgarage.ro/coolere/enermax/ets-n30-he/ ar trebui sa-ti tina procesorul sub 35 grade in idle, un cooler ok.

La intrebarea 2 nu am inteles, ai nevoie de un cooler pentru carcasa sa sufle in placa de baza?

| OuttaControL explică (pentru Jipa95):

Nu, am nevoie de un ventilator ca si pe cooler doar ca de dimensiuni mai mici.