| Libelle a întrebat:

Am o tableta Asus Memo pad 7
Acum doua zile mi-a scapat pe jos, cumva intr-un colt/margine mai mult. O scosesem putin de la incarcat pentru a o muta in alta priza. Am bagat-o din nou la incarcat, dar se stinsese in momentul in care a cazut si cand s-a aprins din nou mi-a aparut o imagine cu bateria cu semnul? in interiorul ei pe fundal negru. Si acum doar atat se aprinde, apoi se stinge din nou.
La un moment dat s-a aprins mai mult pentru o secunda si am apucat sa vad pe fundal o dunga neagra...
Stie cineva ce problema are?

Multumesc!

6 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Trebuie desfăcută clar, te duci la un gsm sau daca ai garantie o trimiti la garantie.

| dannyel86 a răspuns:

Precum s-a spus, ar putea fi o problema cu display-ul, iar aceasta se verifica si se repara la un service, contracost. Produsul nu poate fi reparat in garantie daca defectiunea dispozitivului ti se datoreaza tie (l-ai scapat din mana). Vei plati reparatia, din pacate.

| Veromon a răspuns:

Sal, incearca sa scoti capacul tabletei, la un Asus memo nu ar trebui sa ai nevoie de nici o scula, pur si simpu, fortezi capacul de plastic si iese usor. Cum ai reusit cu capacul, scoate bateria si asteapta cateva minute... verifica si pamblica care merge catre display. Cam atat poti sa faci, daca nu merge, trebuie dusa la service.

| AdrianBoss17WOLF a răspuns (pentru Veromon):

Ai dreptate dar bateria tabletei nu este ca ceea a telefonului sa o poti deconecta usor mai bine o duce la un service gsm. Trebuie sa ai ceva experienta in domeniu ca, sa poti sa te descurci.

| Veromon a răspuns (pentru AdrianBoss17WOLF):

La modelul de tableta a lui AddaD, este exact ca la un telefon, doar ca bateria este patratoasa si de dimensiuni mai mari.

| RainbowDash1 a răspuns:

Buna! Și eu am avut o problemă similară. Eu zic ca s-ar putea să se fi stricat ecranul dacă până acum nu ai avut probleme.
Dacă e în garanție te poți duce să o schimbi sau te poți interesa la un service GSM.
Baftă happy