| kascadoru a întrebat:

Care stiti cum pot rezolva problema cu "Spatiu redus" la telefonul LG OPTIMUS L3 E400? Telefonul are si card de 2 GB.

4 răspunsuri:
| BANN3R a răspuns:

Ce model de android ai pe el? Daca ai peste 2.1-2.2 Foloseste o aplicatie care sa iti mute aplicatiile pe card. De ex foloseste Link2SD. Sau vezi ca e posibil sa ai setari pentru asta direct din telefon. Eu folosesc Link2SD.

| kascadoru explică (pentru BANN3R):

Versiunea la Android este 2.3.6.
De unde pot downloada Link2SD? Trebuie downloadat direct de pe telefon sau pot sa-l transfer prin cablu de date?

| BANN3R a răspuns (pentru kascadoru):

Https://play.google.com/store/apps/details?id=com.buak.Link2SD&hl=ro -> link pentru download direct pe telefon. Daca ai internet pe telefon sau o sursa de wi-fi prin zona, il poti copia direct prin Market sau Google Play ca sa iti fie mai usor

| BANN3R a răspuns (pentru kascadoru):

Sau daca doresti sa il downloadezi pe calculator -> http://handheld.softpedia.com/......5159.shtml