| User257 a întrebat:

Bună seara ce setări sa fac sa tina bateria mai mult 4g consuma bateria mai mult decât 2g și 3g ce setări sa fac sa nu mai ruleze în fundal să îmi consume din Ram și baterie am un Huawei P40 lite.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă te ține o zi e ok, lasă-l 4g doar e smart

| User257 explică (pentru sierra1):

Nu ține nicio zi probabil pentru că mă joc dacă nu m-aș juca ar ține o zi.

| Wr3nch a răspuns (pentru User257):

Luminozitate pe minim, opresti ce nu folosesti (bluetooth, gps, wifi).

| User257 explică (pentru Wr3nch):

Dacă țin luminozitatea pe minim nu mai vad nimic acum o am la maxim.