| BlaDe17 a întrebat:

Buna seara TPU! big grin
Am si eu o intrebare, bateriile la laptop sunt asemanatoare?
Adica pot sa iau o baterie oarecare de laptop pentru el?
Sau merge numai tipul acela?
Laptop-ul meu este un ASUS K50IJ.
Dau si funda, cum sa nu dau tongue

Răspuns Câştigător
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, nu! Bateriile difera
uite aici o baterie pentru laptop-ul tau
http://laptop-direct.ro/baterie-laptop/asus/baterie-laptop-asus-k50ij.html

5 răspunsuri:
| KatPetrova a răspuns:

Nu, conteaza dimensiunile

| untu a răspuns:

Are dreptate cel de al-doilea raspuns! Bateriile de la laptop difera! Deci ia bateria ta uzata si mergi sa cauti la toate magazine de calculatoares sau de la service si ii arati bateria de la laptop si ceri sa vi se dea una noua potrivit marcii laptopului tau contra cost! Bafta!

| Frank51 a răspuns:

Sunt asemanatoare, insa nu se potrivesc, duh. Vorbim de diferente de dimensiuni si voltaj/amperaj. Nu, nu poti lua o baterie oarecare pentru ca pur si simplu nu se va potrivi.

| K0sti a răspuns:

Asemanatoare da, ca functie, dar doar atat!

| HuShEr a răspuns:

Nu incerca alta baterie decat cea ca a ta. o sa difere voltajul si amperajul ceea ce duce ori la arderea laptopului ori la functionare necorespunzatoare, cumpara una exact pentru modelul tau de laptop