| MessiMessiMuzaffer a întrebat:

Buna Seara! TPU! URGENT Ce poate pati telefonul meu Galaxy i5500
dupa ce i-am bagat de vreo 5 ori cyanogenmod 7.2?
Dau Funda!
Acum nu se mai deschide si vroiam sa il pun in download mode!

3 răspunsuri:
| supermdmario a răspuns:

Depinde.
1.poate suferi un hard brick-adica numai un service mai poate sa-l repare.
2. poate suferi un brick-ceea ce ti s-a intamplat,de aceea nu se mai deschide.-banuiesc ca nu ai respectat procedura de flashuire al romului (cyanogenmood), sau incompatibilitati intre kernel si rom, etc, etc.
din fericire, exista o solutie:Samsung kies.il instalezi in pc si, cu el, poti sa resoftezi telefonul-la conditiile de fabrica.
p.s. Data viitoare cand vrei sa mai instalezi un alt rom, citeste bine inainte toate cerintele, ca sa fii sigur ca nu mai ai alte surprize.
a si era sa uit:inainte de a instala cyanogenmood, ai facut root?

| MessiMessiMuzaffer explică (pentru supermdmario):

Adikaa?
ce e root?

| supermdmario a răspuns (pentru MessiMessiMuzaffer):

Root este o procedura prin care,practic, spargi toate limitarile telefonului si devii administrator total. numai dupa obtinerea root-ului poti sa flashuiesti un custom rom, gen cyanogen mod sau altele.(vezi aici, dar nu incerca sa instalezi vreuna din aceste romuri, pentru ca nu sunt compatibile cu telefonul tau:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1425240).
eram sigur ca nu ai respectat procedura de instalare a unui alt rom, tocmai de aceea ti s-a brickuit telefonul. daca vrei, da-mi si mie linkul dupa care ai efectuat instalarea, sau cine te-a invatat? ai combinat o mare minchiata