| ISaidHelloToMe a întrebat:

Sper ca am ales corect categoria.
As dori sa achizitionez un aparat foto, dar nu stiu ce model, firma etc.
Voi ce aparat foto aveti? Va place alegerea?
As vrea ca aparatul pe care mi-l recomandati sa nu coste mai mult de 600-700 lei vechi.
Mulstumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| boogdan91 a răspuns:

Cel mai bun aparat e NIKON. nu stiu exact cat costa.cred ca undeva pe la 1000ron

| Marius0189 a răspuns:

Canon/Nikon/Sony. Exista o gama foarte larga pe piata. Plus ca e discutabil. Depinde ce vrei sa faci cu el. Sa-ti fotografiezi familia, sa fotografiezi peisaje, portrete, etc. Daca vrei sa mai aflii ceva, imi poti lasa un PM. Sper sa-ti alegi un aparat care sa te multumeasca.Stima!

| Marius0189 a răspuns:

Ia in considerare ce a spus si cryingfortheangels. Si eu am avut Canon PowerShot A490, si chiar poate aparatul ala.

| cryingfortheangels a răspuns:

Depinde ce te intereseaza si ce vrei sa faci cu el. Eu am un Panasonic fz-35 insa pretul intrece cu mult de suma amintita de tine. Intre 600 si 700 de lei noi poti sa-ti achizitionezi un compact relativ bun. Inainte de a avea acest aparat am avut un Canon PowerShot A490 care era destul de bun pentru a realiza fotografii de familie, in timpul liber sau in excursii, dar si cu care am facut niste poze ce aduc mult cu unele profesionale si al carui pret este in jur de 500 ron. Are un zoom relativ bun, si are si un gen de program manual, asta daca te pricepi. Eu ti l-a recomanda, insa acum nu stiu daca exista ceva mai bun pe piata din moment ce nu sunt foarte informata in domeniul compactelor, insa la pretul sau eu zic ca si-a facut treaba. Sper ca te-am ajutat si succes. happy

| Candy66 a răspuns:

Buna, eu am un Benq negru micut, cu smile catch, 12 mp, e foarte bun 220 lei

| darkclonedroid a răspuns:

Ti-as recomanda un Fujifilm finepix si corespunde cu bugetul tau