| anonim_4396 a întrebat:

Stiti cumva daca ( scuzati cacofonia) cardurile de memorie sunt universale? Se potrivesc la orice telefon indiferent de marca?

4 răspunsuri:
| CristiUcV a răspuns:

Pai acum depinde de telefon ce slot pentru card are, daca la telefon se potriveste microSD(un exemplu) poti baga orice marca de card microSD

| bitihacy a răspuns:

Nu sunt universale. De exemplu ericson are propriul sau format ( ca dimensiune, sloturi ) dar si alea sunt diferite intre ele. Eu am 2 telefoane ericson, dar fiecare are cardul sau, nu se potrivesc.

| BlackandWhiteMady a răspuns:

Nu sunt depinde de marca... daca telefonul e Samsung atunci si cardul trebuie sa fie tot Samsung. Apropo pacehappyde ce? Si tu asculti One Direction:X

| anonim_4396 explică (pentru BlackandWhiteMady):

Da, ascult. happy