| xBanKai a întrebat:

acum este ceasul 10:05. in urma cu 2 ore am deschis calculatorul pentru ca trebuia sa primesc ceva important. dupa care ma duceam la scoala. Cand am aprins calculatorul mi-a aparut o imagine albastra, dar nu era si scris alb pe ea. erau niste patrate albe ca si cum,, crashed". am incercat sa-l aprind sa-l fac dar nu a mers. acum am scos ramii si am incercat si fara ei, cand bag ramul de 4gb merge, cand il bag pe cel de 2 nu se aprinde in nici un slot iar ledul de la unitate licare si nici monitorul nu se aprinde, parca ar fi in stand by. Deci eu nu cred ca ar avea vreo sansa acel ram sa se arda... cand ii bag pe amn2 again, fac la fel. Ce-as putea face? trebuie sa-mi schimb windowsu? Dau funda celui ce ma ajuta

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Lasă-l doar cu ăla de 4 - clar ceva nu e-n regulă cu al doilea. Win7 se mulțumește și cu mai puțin, o să meargă.

| xBanKai explică:

.,... Peste tot sa dau cu guma de sters? Sau numai intr.un loc anume, poti fi mai explicit?

| GeorgeAl a răspuns:

Incearca sa stergi ramul de 2gb cu o guma de sters, dar usor sa nu ii provoci defectiuni. La mine a functionat.