| Boila_Rauul_2000 a întrebat:

Buna TPU am 2 boxe cred ca este tipul mai vechi si scrie pe spate speaker system dupa care mai jos scrie impedance 4 si un fel de Q si mi jos scrie Maximum Imput 8 W se aude oare tare e buna boxa

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Nu te astepta sa se auda cine stie ce. Cam putin 8W. Sistemul meu are peste 100W si tot se aude incetisor...

| Utilizator1234 a răspuns (pentru Ineys):

Nu stiam ca presiunea acustica se masoara in W. De unde ai dedus tu asta?

| Ineys a răspuns (pentru Utilizator1234):

Asa scrie in manual? thinking Putere maxima in jur de 100W, nu mai tin minte exact, e destul de vechi asta, am pierdut manualul si s-a cam sters ce scria pe subwoofer. Am zis eu undeva ceva de presiune acustica?

| Utilizator1234 a răspuns (pentru Ineys):

"am sistem de peste 100W si tot se aude incetisor" Nu ar trebui sa inteleg ca la sistemul tau cel putin numarul de W dicteaza cat de tare se aude?

| Boila_Rauul_2000 explică (pentru Utilizator1234):

Pai asa scria acolo

| Utilizator1234 a răspuns (pentru Boila_Rauul_2000):

Argumentam prostiile scrise de colegul de mai sus care nu cunoaste diferenta intre putere si presiune sonora. Raspuns la intrebarea ta n-am cum sa-ti dau pentru ca nici macar nu ai specificat despre ce boxe este vorba.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca tu spui ca este buna si se aude tare, atunci trebuie sa te credem pe cuvant. Daca insa asta a fost intentia ta de a intreba, atunci este cu totul altceva. Nu uita insa ca notiunea de tare sau de incet, este relativa.