| vladutzumuresan1996 a întrebat:

Am achizitionat un aparat foto digital Sony Cyber- Shot DSC- H300 si cand vreau sa fotografiez sau sa filmez se opreste brusc si nici nu mai porneste. Nu l-am lovit, scapat sau udat, nici n-am apucat sa fotografiez nimic, ceva din Setari trebuie modificat?

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Poate e defect.
Dacă e în garanție, îl poți duce la service sa ți-l repare sau înlocuiască.

| Algo098 a răspuns:

Poate nu are curent de la baterii sau acumulatoare. Trebuie baterii bune alcaline sau acumulatoare Ni-MH.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu sunt bune bateriile. ai incercat alte baterii?
Iti trebuie baterii reincarcabile, ca alea sunt mai puternice.
Cu de-alea normale de zinc, nu stiu daca merge.

| OctavianSps a răspuns:

Ai verificat daca are card in interior? Poate nu are pe ce sa stocheze si de aceea se opreste.