| alexei2001 a întrebat:

Am laptop Lenovo g555 2GB rami si vreau sa stiu daca mai pot baga.La descrierea laptopului scrie capacitate maxima este 4GB. Daca pot baga rami sa imi spuneti si de unde pot cumpara pentru acest model de laptop!

Răspuns Câştigător
| arthu a răspuns:

Dupa cate am vazut eu prin descrieri, ai rami 2gb DDR2, nu sunt chiar asa scumpi inca 2gb dela 100 lei pana in 170 gasesti placuta de 2gb, incearca pe eMAG. rami trebuie sa fie neaparat DDR2 pentru a suporta leptopul tau.Recomand sa chemi un cunoscator sa umble in laptop sau sa mergi la un service si cu 200 lei pot sa iti puna ei rami si nu te mai incurci cu comandatul si e mult mai sigur.

2 răspunsuri:
| IrinaSinzianu a răspuns:

Daca toate sloturile sunt ocupate, nu mai poti baga.
Daca ai doar o placa de 2 GB mai poti pune una tot de 2 GB.
Trebuie sa verifici.