| petriinna a întrebat:

am mare nevoie de ajutor!
Nu reusesc sa ma conectez la internet prin WiFi cu un telefon Samsung Galaxy S2. Mentionez ca stiu parola de acces pentru WiFi si SSID-ul, semnalul e f bun, cand incerc sa ma conectez imi arata scanare apoi scrie ca se detecteaza IP-ul sau ceva de genul, am asteptat mult dar tot nu am reusit. Dupa am incercat prin cablul USB, am bifat de la setari aceasta optiune de conecatre (nu merge ), am incercat prin Kies Air iar acum imi spune pe telefon sa introduc URL-ul in browser-ul PC : URL-ul e : http://192.168.42... etc ...cum il introduc?

1 răspuns:
| Bogdan_Lucaciu_1992 a răspuns:

Ai chemat pe cineva de la firma ta de cablu sa il instaleze nu? Pentru ca e nevoie de o activare de la ei, altfel nu merge,,,