| Pangarus a întrebat:

Am nevoie de un laptop si poate ma puteti voi ajuta.
Incep facultatea si o sa folosesc programe gen AutoCAD si Robot si vreau ca laptop-ul sa'mi permita modelarea 3D pe 1920x1080.
La jocuri nu sunt prea pretentios; sa'mi tina CS:Go-ul, LoL-ul si daca duce GTA 5 pe medium nu ma supar.
Bugetul e de 3400 ron. Multumesc anticipat pentru viitoarele raspunsuri. happy

2 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Http://www.altex.ro/......sp1-silver pe mine asta m-ar tenta sa-l iau daca as dispune de suma aia de bani :P
Procesor de ultima generatie pe 14 nm, placa video foarte buna, 8 gb RAM, suficienti pentru ce vrei tu sa faci, display full HD, bluetooth, ai si unitate optica deci inca mai poti folosi cd-uri si dvd-uri, ai ubuntu gata instalat dar odata ce vrei jocuri sunt sigur ca iti vei pune windows, se incadreaza numai bine in bugetul tau, inca mai primesti si rest... 10 bani :))))))
Gta 5 teoretic ar trebui sa-l duca fara probleme pe high! Display anti glare adica este intr-un fel de-a zice mat, daca stai afara nu te vezi in ecran in loc sa vezi ce e pe ecran daca intelegi ce vreau sa zic... e dita mai laptopul, e bun!

| Pangarus explică (pentru RB26DETT):

Mersi de raspuns. happy