| bradborn13 a întrebat:

am nevoie sa imi gasiti o placa de baza buna pentru acest procesor Procesor AMD FX-6100 3.3GHz box, sa fie ddr3 si sa fie compatibila si cu aceasta placa video Placa video MSI Radeon HD7770 GHz Edition 1GB DDR5 128-bit.

5 răspunsuri:
| DoarImpreuna a răspuns:

Placa video merge pe PCIe procesorul are nevoie de socket AM3+ si mai ai nevoie si de DDR 3 zici pai aici e lista placilor care merg la ce ai tu nevoie du-te pe ce iti permite buzunarul. http://www.emag.ro/......press-i421

| IulianP a răspuns:

Vezi ca nu faci o alegere buna daca achizitionezi acel CPU. Mai bine iti cumperi un i3 Ivy Bridge care in gaming este la fel de bun dar are un consum mult mai mic si este si mai rece.

| bradborn13 explică (pentru IulianP):

Imi poti da numele numele complet al cpu-ului?!

| IulianP a răspuns (pentru bradborn13):

Daca vrei sa-ti faci un sistem nou te pot ajuta cu o configuratie.
Ce buget ai?
Ce monitor ai? Rezolutia maxima?
Ai alte componente de la vechiul sistem pe care vrei sa le folosesti?
Cand vrei sa-l cumperi?