| AddaM a întrebat:

Am nevoie urgenta de ajutor! Nu imi merge sunetul la laptop! Cand am incercat sa il pornesc din Windows Audio imi apare mesajul : "Windows could not start Windows Audio on Local Computer.
Error 1067: The dependency service or group failed to start"
Mentionez ca am Windows 7, iar laptop-ul nu are mai mult de 3 saptamani...
Am nevoie de un raspuns cat mai rapid! DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| JohnnyWylde a răspuns:

Verifica daca ai instalat driverul pentru sunet la laptop. De obicei laptop-urile au un driver pentru placa de baza care iti instaleaza tot ce ai nevoie.

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Incearca ca aici:
http://answers.microsoft.com/......00fbc1e5be
(te duci la (all replies 11)

| Ryuunosuke a răspuns:

Ai instalat placa video? Si cata memorie are laptopul ca Windows 7 e facut pentru a avea memorie multa daca nu ai memorie multa se poate strica usor

| JohnnyWylde a răspuns (pentru Ryuunosuke):

De ce placa video? A zis ca nu ii merge sunetul.

| Ryuunosuke a răspuns (pentru JohnnyWylde):

Voiam sa scriu placa de sunet am gresitlaughing Scz de greseala!

| AddaM explică:

Kosmynionutz, cum pot sa aflu folosind acel driver? Mi-as dori sa imi dai mai multe detalii, deoarece nu ma descurc foarte bine in acest domeniu!

| JohnnyWylde a răspuns (pentru AddaM):

Daca apare iconita Realtek sau VIA Audio HD Deck (depinde de placa de baza) printre iconitele de langa ceas (colt dreapta jos) inseamna ca ai driverul instalat iar problema ta este in alta parte. Daca nu apare niciuna dintre iconitele mentionate inseamna ca nu ai driverul instalat.