| bogdyi a întrebat:

am o imprimanta wireless Canon mp495 si am intalato pentru prima data in wireless ca am si laptop si calc. ambele au wireless, am facut windows-ul si la laptop si la calc.
cand am incercat sa o instalez imi cere parola administrator, eu nu imi aduc aminte ca am pus vreo parola, parola nu e cea de la router, am incercat parole frecvente ce le folosesc.
Pls help.

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Ce faza, trebuie sa ai dai reset la imprimanta, cauta un buton ascuns, o gaurica unde sa introduci un ac chestii de astea, sau trebuie sa apesi 2 butoane odata la pornire pentru reset, e noua spui nu, inseamna ca ai manualul cauta acolo, gandesc ca de o scoti din prixa poate se sterge codul (nu prea cred). Incearca si tu variantele, Bafta

4 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Mai ai dai tu o parola 12345 de exemplu, apoi cind se va cupla pe calculator acesta va cautasa se cupleze cu ea, si imprimanta va intreba calculatorul parola ei (aia bagata de tine) o bagi si se vor pune ambele on line.Asa face ori ce device wireles, bluetoth etc Bafta

| bogdyi explică (pentru traveler):

Pai aia pe care am bagat-o am uitat-o

| bogdyi explică (pentru traveler):

K asa o sa fac, caut in manual

| bogdyi explică (pentru traveler):

In carte scria un cod secundar, se putea folose de 5 ori atat, si l-am folosit acela, cand l-am folosit am putut pune alta parola, oricum era in carte, mersi mult

| traveler a răspuns (pentru bogdyi):

Ce faza, trebuie sa ai dai reset la imprimanta, cauta un buton ascuns, o gaurica unde sa introduci un ac chestii de astea, sau trebuie sa apesi 2 butoane odata la pornire pentru reset, e noua spui nu, inseamna ca ai manualul cauta acolo, gandesc ca de o scoti din prixa poate se sterge codul (nu prea cred). Incearca si tu variantele, Bafta