| WonderCC a întrebat:

am o mica intrebare.mi-am luat recent un laptop Acer aspire es 15 si prima data am vrut sa instalez windows 7 pe el, l-am instalat imi mergea dar nu imi citea suporturile usb si nici cablul de internet, am instalat windows 10 si imi merge perfect,merge cum trebuie nu am probleme cu el, dar totusi as vrea windows 7 ca sunt mai obisnuit.Imi puteti spune cum/ce sa fac ca sa imi mearga si windows 7?

Răspuns Câştigător
| Cristian_Mihai_1994 a răspuns:

Ca sa instalezi windows 7 va trebuii ca ii cauti driverele necesare pentru windows 7 32/64 biti le muti in partitia D si la instalarea SO-ului nu mai stergi si partitia D, doar C unde este instalat windowsul, dupa intalarea windows 7 intrii in partitia D unde ai driverele si le instalezi, recomand sa instalezi mai intai placa de retea si dupa restul driverelor!
Sper ca te-am ajutat, O zi buna! happy

1 răspuns:
| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Și eu aceasta problema, ai instalat după cd-urile Acer, care suporta doar windows 10.Caută pe internet drivere mai vechi.Da ce problema ai cu W10 e destul de interesant.
-Design uluitor (după părerea mea )
-căutare avansata
-optimizare de bost.