| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am o placa de baza in care am o placa video pci-e ddr2 pot sa pun o placa video pci-e ddr5? Incape in slotul ala in care am placa video ddr2?
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| vidii a răspuns:

Ai pci-express, deci o placa video ddr5 va merge fara probleme

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai daca sunt standard cum sa nu incapa?

| vidii a răspuns:

Despre ce placa de baza vorbim?
Daca nu sti, downloadeaza programul CPU-z, in instalezi, te duci frumos la tab-ul "Mainboard" si acolo iti va "spune".
Daca placa ta de baza are PCi-express, poti monta o placa video GDDR5 fara probleme, despre ce placa video vorbim?
Ce procesor ai? dar cel mai important, sursa, ce producator este si cati W are.

| Teodoralexandru a răspuns (pentru vidii):

Placa de baza este hewlett-packhard; model: 3029h procesor AMD athlon 64 dual-core 2.50 Ghz 4800+; RAM 3.25 GB

| Teodoralexandru a răspuns (pentru vidii):

Mai am o intrebare si iti dau funda promit.
Unitatea mea e HP compaq dc 5850 small form factor ceva de genu http://shop.mcidiventi.co.uk/......or-PC.html si e una mica (are carcasa mica ) ce placa video pot sa pun in ea? o placa video de dimensiuni normale( cala toate calculatoarele) nu incape pentru ca e prea mare.

| vidii a răspuns (pentru Teodoralexandru):

Trebuie ca placa video sa fie "low profile", astfel va incapea
http://www.emag.ro/......priceasc/c
Dezavantajul este ca in RO nu prea gasesti placi low profile decente, cu doar g 210/610 - r5/5450-uri,cu memorii ddr3 si 64 bit...cea mai ok low profile e r7 240, dar nu prea merita

| vidii a răspuns (pentru vidii):

Ci doar*

| vidii a răspuns (pentru Teodoralexandru):

Ai pci-express, deci o placa video ddr5 va merge fara probleme

| NoXuu a răspuns:

Nu,nu are loc.

| CoolEminemMusic a răspuns:

Nu.