| Darky142 a întrebat:

Buna Tpu.Am o placa video ati radeon x1650 Pro si nu mi se mai invarte culerul de la ea am curato de praf dar degeaba si n-am nici semnal video la monitor ce pot face Dau

Răspuns Câştigător
| Sihastrul a răspuns:

Scoti placa video\ventilatorul este fixat in 3 suruburi mici\scos\indepartat folia protectoare din spatele ventilatorului\cu un ac pus 2-3 picaturi de ulei de ungere pentru masina de cusut pe axul acestuia\rotesti pana cand ventilatorul se invarteste la un simplu suflu peste el\pus folia protectoare\fixat la locul lui.

2 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Adica nu merge placa video da? Pai esti sigur ca nu e arsa?

| andreiask a răspuns:

Cel mai probabil a cedat. Mergi cu ea la un service pc, poate reusesti sa ii mai faci ceva.