| Darky142 a întrebat:

Buna Tpu.Am o problema cu Pc=ul nu mai primesc semnal la Pc am incercat sa dau restart la bios dar degeaba. Componentele: Placa Video:ati radeon x1650 Pro slot agp Memorie:1. 5gb Va rog ajutati-ma dau Funda celui mai bun raspuns

4 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Descrie problema mai amanuntit, ca nu am inteles ce fel de semnal nu mai primesti la PC.

| Darky142 explică:

La monitor da nu se aud 2 beep-uri repede nici de mai multe ori nu pot vedea nimic pe monitor

| 1PtToti a răspuns:

Cum adica nu mai primesti semnal? Nu ai semnal video la monitor? In cazul asta, cand pornesti PC-ul ce se intampla? Daca se aud 2 beep-uri repede unul dupa altul, e placa video. Daca beep-uie de multe ori, verifica RAM-ul. Dupa aceea ce se intampla? Booteaza? Ledul de la harddisk se aprinde (cand incarca Windows-ul)? Sau nu se vede nicio activitate?

| Darky142 explică (pentru 1PtToti):

Nu primesc semnal la monitor nu se aude 2 beep-uri unul dupa altul nici de mai multe ori nu vad nimic pe monitor