| Silviu_Fratila_1996 a întrebat:

am o problema cu calculatorul, cand intru intr-un joc mi se blocheaza, trebuie sa ii dau restart ca sa isi revina. Din cate cred eu e de la HDD (are 160 GB), pentru ca mai am un HDD de 40 GB pe care imi merg jocurile...

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

În cazul acesta nu ştiu ce să zic, e "ciudat" deoarece nu cred să fie defect hardul...

Acele BSOD au apărut imediat după montarea hardului de 160?

Sau ai mai instalat/montat altceva cam în perioada în care au apărut BSOD?

Deoarece ele sunt cauzate de astfel de situaţii...

Pentru o "depanare" BSOD vezi linkul : http://www.windowsfaralimite.ro/......a-un-bsod/

Depinde ce cauzează acele BSOD, în funcţie de asta şi soluţia de remediere!

Mai mult de atât nu ştiu ce să-ţi zic.

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Să înţeleg că jocul cu pricina este pe alt hard de 160?

Totuşi, n-ar trebui să fie din cauza hardului, mai degrabă din cauza jocului respectiv.

Sau face aşa la mai multe jocuri?
Atunci poate fi din placa video ( ori de la acele jocuri, dacă sunt mai noi şi nu le-ai avut înainte de a începe "problemele" ).

| Silviu_Fratila_1996 explică (pentru bursuc001):

Nici un joc nu merge pe hardul de 160, cand incerc sa intru intr-un joc primesc Blue Screen Of Death sau cateodata ramane blocat, in schimb, pe hardul de 40 imi merg toate. Am incercat formatarea atat pe partitii cat si totala, nu stiu ce sa mai fac...

| bursuc001 a răspuns (pentru Silviu_Fratila_1996):

Instalează unul dintre jocuri ( dintre cele de pe hdd-ul de 160 ) pe hardul de 40 şi vezi dacă merge!

Dacă va merge, înseamnă că "problema" e de la hard.

| Silviu_Fratila_1996 explică (pentru bursuc001):

E de la hard... as putea face ceva?

| Silviu_Fratila_1996 explică (pentru bursuc001):

Multumesc de ajutor. o sa vad eu daca ii mai fac ceva.

| bursuc001 a răspuns (pentru Silviu_Fratila_1996):

Cu plăcere!

Mersi şi eu pentru "fundiţă".

| bursuc001 a răspuns (pentru Silviu_Fratila_1996):

În cazul acesta nu ştiu ce să zic, e "ciudat" deoarece nu cred să fie defect hardul...

Acele BSOD au apărut imediat după montarea hardului de 160?

Sau ai mai instalat/montat altceva cam în perioada în care au apărut BSOD?

Deoarece ele sunt cauzate de astfel de situaţii...

Pentru o "depanare" BSOD vezi linkul : http://www.windowsfaralimite.ro/......a-un-bsod/

Depinde ce cauzează acele BSOD, în funcţie de asta şi soluţia de remediere!

Mai mult de atât nu ştiu ce să-ţi zic.