| Mihai99Alexandru a întrebat:

Am o problema cu calculatorul.Ieri,dintr-o data,cand am aprins calculatorul,am observat ca taskbar-ul si-a schimbat culoarea,dar nu numai asta,s-a schimbat toata tema windouws-ului pe classic,in loc de tema standard de Windows XP(apropo am Windows XP,inca).Cat timp este in aceasta stare,nu pot face nimic,pana cand tema revine la normal,atunci functioneaza aproape ca inainte, doar ca nu mai merge driverul de sunet.Am deschis mai multe programe sa vad daca au sunet,unele au,dar marea majoritate nu,aceasta se vede mai ales la fisiere mp3, unde primesc eroare(indiferent cu ce program de redare le-as deschide) si la videoclipui pe net gen youtube, care sunt mute.Ma te, sa nu fie vreun virus.Am facut un scan cu Spybot S&D si cu avast(antivirusul intalat) dar ambele au fost negative.Astea sunt problemele care au aparat:dupa pornire calculatorul este inghetat pana cand se schimba inapoi tema la normal si driverul de sunet nu merge, la erori calculatorul folosind acele sunete asurzitoare din unitate.Am incercat CHKDSK,dar nu functioneaza,si de asemenea system restore, dar vad ca au disparut toate punctele la care as putea da restore.Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Incerca cu un repair windows all il gasesti pe google ca aici nu pot sa iti dau linkul ca zice cai de aici ca cica fac reclama si imi sterge raspunsu la intrebarea ta.

| Moale_Bogdan_1994 a răspuns:

Cel mai bine o reinstalare de windows.