| Andrei117 a întrebat:

Am o problema cu pc-ul: azi cand l-am pornit totul a mers ok dupa am intrat pe net si s-a blocat. I-am dat restart iar acum nu mai porneste adica porneste dar nu apare nimic pe monitor. Am dat inca un restart si a aparut un screen ca cica windows failed to boot sau asa ceva si pentru a rezolva problema m-a bagat in bios. Eu n-am umblat pe acolo ca nu inteleg si i-am dat iar restart si acum la fel nu apare nimic... mentionez ca pc este nou 4 gb ram procesor 2.4 ghz x3 placa video amd radeon hd 6570 1gb. Îl am de un an... va rog ajutorrr

Răspuns Câştigător
| itsoft a răspuns:

Scoate bateria de bios laso 10 minute si pune-o la loc. si vei intra in bios prin tasta DEL si treci si fixezi ceasul si data

| Andrei117 explică (pentru itsoft):

Asta am facut, o mai las putin si dupa revin sa-ti dau funda daca merge

8 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

MS daca a mers e perfect!

| MCG a răspuns:

Pfff.te baga in BIOS, ok...acolo poti apasa F10 si scapi usor sau dai "Last know good configuration that work"

| Andrei117 explică (pentru MCG):

Problema e ca nu ma mai baga in bios. Aaa si apropo n-am bios am UEFFI

| MCG a răspuns (pentru Andrei117):

Oh ***!

| AddyTakaBlack a răspuns:

Reinstaleaza windows-ul

| Andrei117 explică (pentru AddyTakaBlack):

Problema e ca si atunci cand bag cd cu windows nu apare nimic

| AndreeeaLoly001 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat. Dar eu aveam un virus foarte puternic. Poate il ai si tu. Du-l la cineva care se pricepe, sigur te poate ajuta. Bafta!