| ellutza a întrebat:

am o problema cu pc-ul. Uneori de aude un click in unitate, exact ca un intrerupator cand stingi becul. Dupa acel sunet se blocheaza dekstop-ul si trebuie sa dau restart. Am verificat temperaturile si sunt in parametri. Ce ar putea fi?

Răspuns Câştigător
| SuicideSilence a răspuns:

Singurul lucru care ar putea sa faca acel zgomot este hdd-ul. ai un bad fizic pe el, iar cand capul de citire ajunge pe acel sector scoate un zgomor si se opreste deoarece apare o eroare. incearca sa-l localizezi si sa faci o partitie dupa el. micsorezi spatiul dar eroarea dispare.

3 răspunsuri:
| MLorand78 a răspuns:

Probabil de curand i-ai schimbat o piesa (ma gandesc la placa video) cu una necompatibila. Am dreptate?

| popescudorinel a răspuns:

Arunca-l...