| Schiopu_Seby_1996 a întrebat:

Sal TPU ce trebuie sa fac/cum sa fac nu se mai blochaeza pc-ul in jocuri de ex cateva minute cand se blocheaza se aude un sunet din unitate si se blochaza si trebuie sa ii dua un restart, am windous 7 ultimate.Va rog sa ma ajutati, multumesc.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Acel sunet este avertizarea la supraincalzirea procesorului.
Trebuie dusa unitatea la curatat.

| untu a răspuns:

Sunt unele jocuri care suprasolicita intens procesorul si placa video!

| dragosbogdan001 a răspuns:

Salut! Daca bazaie unitatea, inseamna ca e ceva tehnic si nu poti repara tu acasa. Du-l undeva sa ti-o repare.

| dfeel a răspuns:

Daca se aude un sunet inseamna ca e ceva mecanic. Daca sunetul e ca un clinchet verifica Hard disk-ul pentru ca e posibil sa ai bad-uri.