| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu pc. Am o unitate mai veche o am de 7 ani 512 mb ram, procesor Intel R pentium 4 - 2.81 ghz. Problema este ca de la un timp merge foarte greu si se blocheaza mereu. Daca incerc sa vad un film online merge extrem de greu, daca incerc sa intru pe un site de ex. renault.ro se blocheaza garantat. De jocuri numai vorbesc nu pot instala nimic ca imd se blocheaza si nu isi mai revine trebuie sa dau restart. Alta problema ar fi ca se aude un sunet din unitate in aproape mereu: bip bip bip....Stie cineva care este problema?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Pasta termoconductoare de pe procesor s-a uscat și trebuie înlocuită cu alta.De la procesor se blochează sistemul.Recomand să schimbi de urgență pasta termoconductoare, dacă mai vrei procesor la computer=>computer funcional.Succes

| Ex89 a răspuns:

Pai in primul rand du-ti unitatea la un specialit sa iti puna pasta termoconductoare pe procesor, de aceia in face "bip-bip" pentru ca iti este setat din bios cand ajunge la 60-90 de grade sa te avertizeze, incearca sa nu mai intri pe el pana nu iti pune pasta, ti se poate arde procesorul, dupa ce iti pune pasta ar trebui sa mearga normal, daca merge tot asa reinstaleaza-ti windowsul sau fa-ti curat in computer.

| Vu a răspuns:

Am avut si eu un pc vechi dar m-a lasat sa inst jocuri... dar youtube sau jocurile de pe facebook mergeau greu. am facut windowsul din nou si nu a mers. apoi mi-am dat seama ca de vina sunt piesele vechi, nu conteaza performanta lor! singura optiune e sa iti iei un sistem nouwinking