| anonim_4396 a întrebat:

am o problema cu viteza la net si nu stiu ce sa mai fac, am instalat windows, am cumparat alt router, nu stiu n-am absolut niciun virus, firewall oprit, iar viteza de download abia atinge 10 kb/s,am net de la romtelecom clicknet, imi vine sa le dau foc, am cautat tutoriale pe net cum sa maresc viteza de download, nimic nu merge
Poza:
http://postimage.org/image/4dlk97o6h/
Rar cand ating 60 kb/s, cica net de 100 mbps = 200 kb/s, dar nu am nici macar 100 kb/s

ce sa fac? FUNDA

13 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Tu nu ai ce sa faci! Singura modalitate de a-ti marii viteza este providerul tau de internet, in speta romtelecom. Cu ei trebuie sa vorbesti! (incearca si conexiunea in LAN - tragi cablu din router si se dubleaza viteza fata de wireless)

| Me2 a răspuns (pentru neluL):

Pai, sa merg la ei si le spun sa-mi mareasca banda de net?, sa downloadezi cu macar 10-15 mb/s, si sa se incarce paginiile rapid, nu sa stau 10 sec pana se incarca paginiile

| Me2 a răspuns (pentru neluL):

Apropo, exista vreo metoda sa am net fara sa bag cablu in router?, sa-l bag direct in pc, am auzit ca routeru-l limiteaza viteza

| neluL a răspuns (pentru Me2):

Pai exista! Iti trebuie un cablu utp, vezi ca ti-a dat la router! In spatele router-ului ai mai multe iesiri, alegi una din ele. Arata asa http://images1.okr.ro/......00_700.jpg

| HardCore7750 a răspuns (pentru Me2):

Macar 10-15 mb sec laughing, la mine nu merge mai mult de 50 kb/s

| keloo2oo7 a răspuns (pentru neluL):

Da, un capat il bagi in router si celalalt? happy

| neluL a răspuns (pentru keloo2oo7):

In unitate! unde in alta parte?

| Me2 a răspuns (pentru neluL):

Voi vedeti cand a fost publicata intreabarea? laughing ohooo, am rezolvat de atunci

| neluL a răspuns (pentru Me2):

Am raspuns la intrebari postate si din 2010 big grin Daca asa posteaza userii pentru a nu mai deschide un nou thread!

| keloo2oo7 a răspuns (pentru neluL):

Pai da normal ca in unitate laughing dar la mine nu am loc unde sa o potrivesc muva aia

| neluL a răspuns (pentru keloo2oo7):

Despre ce mufa vorbesti? Intra exact acolo unde intra cablul de internet in unitate.

| kevincosty a răspuns:

Schimba de companie! Iti recomand internetul 4G de la Necc.Pentru mai multe detalii, preturi, calitate si acoperire nu uita sa ma contactezi.Viteza garantata, pintre primele servicii de pe glob deja disponibile si multe alte avantaje.

| Tagaso a răspuns:

Conexiunea e de 100 mbs, viteza de download e altceva fă un test >http://www.speedtest.net/