| anonim_4396 a întrebat:

am o problema la PC el mi se restarta si mi se bloca si am reinstalat windows xp sp3 si tot am problema asta si imi da inainte de a se incarca windows-ul o eroare cu start windows normally care mi-o dadea dinainte..Mentionez iar ca am reinstalat windows xp sp3 ieri si ca azi l-am deschis.Ce poate avea
Funda?

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Din cele mentionate de tine sunt mai multe posibilitati.
1.Instalarea necorespunzatoare a windows-ului.
2. Temeperaturi ridicate(asta verfici cu everest sau in bios la healt pc status)
3.Memoria ram pe duca(asta verifici cu windiows memory diagnostic)
4.Sursa care nu mai face fata.
Daca apare blue screen cand se restarteza, citeste cu atentie penultimul rand sa vezi cauza!

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Ai o problema cu ceva ce e conectat prin cablu la Pc!
Fa mai multe inchideri-deschideri (NU restart) si scoate fiecare cablu pe rand! Asa vei vedea ce nu functioneaza bine!
De obicei tastatura face asta, incearca cu alta tastatura!