| ChildrenOfBodom a întrebat:

Am o problema cu calculatorul, daca ma puteti ajuta. Ieri dimineata, cand am aprins pc-ul, imi aparea chestia cu " start windows normally, safe mode " si orice dadeam, mi se restarta singur ..adica se dadea restart, nu apuca sa se aprinda. Credeam ca trebuie reinstalat windowsul, asa am si facut. Acum ca l-am reinstalat mi se vede rezolutia extra mare, culorile mai deloc si nu merge sa schimb. Netul il prind pe stick acum momentan, pentru ca nu merge internetul prin cablu.
Sa fie de la placa video? Sau de la hard? Ce ar trebui sa fac? Am windows xp SP2.

Multumesc anticipat.

7 răspunsuri:
| M1hai a răspuns:

Incearca sa schimbi windows happy

| horia2012 a răspuns:

Instaleaza CD-ul placii de baza, pe care ar trebui sa-l ai. Instaleaza driver-ul placii video. Ar trebui sa instalezi SP3.
Il poti descarca aici:
http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=24
Il poti instala oricum.

| pozeanimate a răspuns:

Windowsul are o eroare care nu-i da voie sa se porneasca
poti da pe last lnow goog configuration sau daca nu ajuta schimba windowsul

| Predator30 a răspuns:

Fa update la windows pe care il ai acum de accea ti se vad asa si pictogramele pentru ca nu tie instalata placa video ...trebuie instalate driaverele si dupa update succes daca nu intelegi ceva ma intrebi...

| tr3ig a răspuns:

Instaleaza si tu placa video. de asta ai pictogramele foarte mariwinking si nu te lasa sa schimbiwinking. si sa nu faci prostia sa faci update la win ca il instalezi iarwinking bafta

| adriancraiescu a răspuns:

Ori e un virus(putin probabil), ori n-ai tu instalate driverele de la placa video ori n-ai umblat calumea prin properties.

| Alex_Alexutzu_1995 a răspuns:

Placa video ti intalata, cand misti compiuterul sau alta fereastra se vede umbrele? si biti pe cat tis setari 16, 32, sau 64? si problema cu start normaly windous si eu am problema aia da cred ca ii din cauza ca se face upgrade de pe net si nu se inchide bine, alta solutie nu stiu da numai odata in 2 luni cred ca mi se intampla