| Hoseas a întrebat:

Am o problema mai ciudata! La unele jocuri (nu la toate), imi apar tot felul de culori mai mult verde, care tot pulseaza incontinu de nu mai vezi sa joci nimic, te incurca. Nu este de la cablu, am verficat si cu altul nou si tot asa merge. O fii de la placa video?! Atunci de ce nu apar aceste culori incontinu, ci doar cind intru in unele jocuri?! In rest merge perfect!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lafel pățesc și eu cand accesez pagini web si chiar în jocuri dupa cam

| Vofuse a răspuns:

Ca sa te ajut trebuie sa-mi zici configuratia de pc, modelul de monitor si in ce jocuri ai intampinat problema asta.

| Hoseas explică (pentru Vofuse):

Intel Core 2 cpu, 6300. 2.80 Ghz, 4 giga rami DD2, Geforce 6700 XL, (stiu nu o placa chiar foarte tare, dar nu intimpinam inainte niciodata aceasta problema)! Windows 7 64x! Jocuri, ca Nfs Rivals, Wolfenstein: The Old Blood, Gta 5, dar in general imi apar si la jocuri mai vechi anii 90!

| Hoseas explică (pentru Vofuse):

Monitorul este un Siemens Lcd, nu prea am avut probleme cu el, l-am cumparat nudemult!

| Vofuse a răspuns (pentru Hoseas):

Tocmai de aceea. Nu mai juca gta5 cu placa aia video. E prea veche. si celelalte jocuri au cerinte prea mari. Verifica Game Debate sa vezi ce joc duci ca lumea.

| FazzaNica a răspuns:

Am aceeasi probleme la telefon (Display 5) si anume la jocul Talking Tom.