| lolec a întrebat:

am o problema si eu cu un NOKIA C5. Am pe el un crad de memorie de 2 gb iar memoria lui interna este de 50mb. Problema este ca desi am toatele pozele si toate melodiile in card memoria interna este permanent full mai am liber 2-3 mb! cardul e ocupat in proportie de 50% dar eu daca doresc sa primesc o melodie prin bluetooth imi spune ca am memorie insuficienta! dar in card mai am liber 1gb! am nevoie de ajutor urgent! cum pot face ca tot ce primesc sa mearga direct in card fara sa mai treaca prin memoria telefonului? ofer FUNDA persoanei care ma face sa remediez problema? si inca ceva: cum pot sa imi eliberez memoria telefonului (interna) din moment ce toate dosarele sunt goale? FUNDAA

6 răspunsuri:
| nucontez a răspuns:

Esti din botosani? poate facem schimb...am un Nokia c2-01.dar sa lasam asta...da reset la telefon.este pe acolo prin setari.el normal ar trebui sa iti copie automat pe card melodia daca nu incape in memoria telefonului.

| lolec explică (pentru nucontez):

Sunt din Iasi. asta e problema ca asa stiam si eu dar aici e altfel. daca nu incape in telefon nu o mai primeste. si daca dau reset nu pierd hartile de la gps? si alte programe

| nucontez a răspuns (pentru lolec):

Dai reset numai la setari

| nucontez a răspuns (pentru nucontez):

Daca dai master reset se duce tot ce are pe el.il ai cum l-ai cumparat prima data

| lolec explică (pentru nucontez):

Cum fac ca sa il resetez?happy

| lolec explică (pentru nucontez):

Cum dau master reset?