| Andreiu68 a întrebat:

Mi-am luat acum cateva zile card de memorie de 16gb pentru telefon.Am Samsung galaxy S lll mini si are memorie interna 4, 65gb.Memoria interna s-a ocupat si acum daca iau ceva joc de pe magazin play nu ma lasa ca e plina memoria, si nu mi se duce jocurile pe memoria cardului.Cum fac ca sa bag diverse lucruri (jocuri in general, ca melodiile se duc pe card automat )pe cardul de memorie?

3 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Mai bine nu faci ce a spus j1NNNx ca te faci de ras.

Pentru a muta aplicatiile pe card trebuie sa :
1. Intri in meniul in care ai aplicatiile
2. Sa tii apasat pe aplicatia care vrei sa o muti
3. Sa "tarai" aplicatia pana la "App Info" (sau cum scrie la SIII mini)

Sau daca asa e prea greu, descarca o aplicatie gen App2SD, AppMgr III.

| j1NNNx a răspuns:

Ce jocuri ai tu de 4, 65Gb? Sunt sigur ca nu le joci pe toate. Sterge ceea ce nu joci. Si vezi ca prin setari ai (descarcare pe card). Daca nu te pricepi du-te cu telefonul de unde l-ai luat sau la cineva care se pricepe. 100% iti va rezolva problema big grin!

| tewutu a răspuns:

Nu merge sa muti aplicatii pe cardul de memorie. Le poti instala doar pe memoria interna a telefonului. Eu am galaxy s3 mare si cu android 4.1.2 nu le poti muta pe card. Doar telefonele cu android 4.3 pot muta aplicatii pe cardul extern.