| vimex a întrebat:

Buna TPU
Am primit ieri de la Orange un medem model HUAWEI E3131.Eu mai am internet si prin cablu dar am vrut sa vad si diferenta dintre modem si cablu.M-am pus sa-l instalez, toate bune cand sa dau la final conectare imi da mereu acelasi mesaj :"inainte de a incerca conectarea inregistrati-va pe o retea". Nu mai stiu ce e de facut.
Ma gandesc totusi ca poate ar trebui cumva sa faci conexiunea ca la internetul prin cablu, adica: intri in control panel---Network and Internet Connections---Network Connections---Create a new connection etc.
Apropo am vazut la unul pe net ca cica are user si parola la modem ca si la netul prin cablu. e posil asa ceva?
va ajutati-ma ma chinui de nu stiu cate ore sa sa fac odata sa mearga si nu reusesc

3 răspunsuri:
| Tau_Rebelul_1990 a răspuns:

In modemul ala ai bagat o cartela? cartela este activata? daca da da-mi msj privat si te ajut eu.

| vimex explică (pentru Tau_Rebelul_1990):

Am incercat sa-ti trimit mesaj privat dar nu stiu daca ll-ai primit pentru ca nu mi-o scrii nimic la urma. Infine deci am bagat cartela aia si cred ca am bagat-o bine pentru ca altfel nu mi-ar fi cerut pinul. si cu treaba daca este sau nu activata cartela asa cred ca e asctivata pentru cei de la Orange au spus ca de azi se activeaza.Am mai patit la un pritene chestia asta, el avea si laptop si pc.Pe laptop ii instalase modemul ceva cunostiinta si ii mergea foarte bine, iar pe pc ii facea aceeasi faza ca si la mine.Nu stiu ce are. Ajuta-ma daca poti plz ca trebuie sa merg la tara si nu am net acolod e asta l-am incercat inainte aici sa vad daca il pot instala. Acolo am un laptop

| alexcliminte a răspuns:

Iti da aceasta eroare pentru ca nu ai semnal daca ai semnal si dai conectare o sa se conecteze la reteaua de internet.Succes!