| anonim_4396 a întrebat:

Am pus un DVD peste altul proaspat scris cu markerul si s-a luat putina vopsea pe partea de citire a DVD-ului. Oare are ceva? (e un DVD cu Windows si nu pot sa-l testez)

Răspuns Câştigător
| BogdanSVPetc a răspuns:

Nu,nu are nimic, atata timp cat fizic nu l-ai afectat cu ceva aspru e bine.Sunt anumite celule arse care pot fi citite si cu marker peste ele.

5 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Cred ca nu are nimic, se poate sterge usor fara sa apesi cu putin alcool.

| RaduTN a răspuns:

N-are nimic.Şi ba da, îl poţi testa.Îl bagi in calculator dacă îl citeşte bine, daca nu pa-pa.

| Nelu62 a răspuns:

Il poti curata cu o carpa din bumbac si cu putina substanta de curatat geamurile sau spirt cu miscari radiale, din interior spre exterior. Oricat de fina ar fi carpa, discul va suferi niste zgarieturi foare fine. In masura in care sunt radiale, efectul lor este aproape nul, dar daca sunt circulare se pot suprapune peste o pista, facand-o imposibil de citit.

| GGL a răspuns:

Nu-si face nimic; discurile(c/dv/b) pot sa suporte destul de multe abuzuri pana sa nu mai poata fi citite.

| xPamPamParam a răspuns:

Nu, nu are nimic. Funda te rog big grin