| WarriorCat a întrebat:

Am scris ceva cu markerul pe o foaie si s-a luat si pe birou laughing
Cum pot sa indepartez markerul?

Răspuns Câştigător
| PinkPanther001 a răspuns:

Ia o cantitate mica de pasta de dinti (pasta, nu gel), aplic-o pe pata de marker permanent si freaca bine portiunea cu ajutorul unei carpe mai aspre sau a unei periute de dinti pe care n-o mai folosesti.
Daca e vorba de o suprafata de lemn, freaca zona cu pata de marker in directia aschiilor de lemn, nu in contra lor. Poti aplica putina presiune daca vezi ca pata cedeaza mai greu.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

încearcă cu parfum.

| Ruxandra15 a răspuns:

Toate markerele se sterg daca vei da cu spirt, Incearca cu tix si cu burete de sarma. Nu are cum sa nu se curete.

| Ohaithar a răspuns:

Dacă nu e permanent, încearcă cu alcool medicinal. Dacă e permanent, îți trebuie Un marler de ștergere.

| WarriorCat explică (pentru Ohaithar):

Am marker de la Nescafe laughing) n-am idee daca e permanent big grin

| Ohaithar a răspuns (pentru WarriorCat):

Încearcă cu alcool sanitar, dacă nu se duce, du-te la librărie și cumpără marker de ștergere, sau o soluție.

| ancaelena24 a răspuns:

Se poate lua cu alcool medicinal sau daca nu incearca si cu acetona ( e putin mai slaba dar merge daca nu e era un marker prea puternic). Asigura-te ca nu era un marker permanent.

| Minnie_Kitty_1999 a răspuns:

Spirt sau acetona...si poti incerca sa dai cu marker de tabla care nu e permanent peste markerul de pe birou...sau ai putea sa stergi cu o guma de sters alba NOUA... FUNDA?

| AndreeaDea123458 a răspuns:

Cu spirt sau spray pentru. mobila si freaca bine.Cum sunabig grin ----> Freaca bine. B)