| BlackPrincessCat a întrebat:

Am si eu o intrebare: Ce e aia CleverBot? Este chiar un robot sau sunt oameni? FUNDA+VOT!

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cleverbot e un algoritm...
Mai pe romaneste, atunci cand cineva vorbeste cu el el retine expresiile utilizate de respectiva persoana si cand cineva intreaba acelasi lucru stie ce raspuns se asociaza la intrebare si da vaga impresie ca intelege intrebarile!
Cleverbot e un program interesant fiindca cu cat e mai popular cu atat mai mult invata!

| BlackPrincessCat explică (pentru Salontanul):

Bine, deci nu este om, este robot. Ai incercat si tu CleverBot-ul? Cum ti se pare?

| Salontanul a răspuns (pentru BlackPrincessCat):

Nu este robot ci un program de tip "robot". Asta inseamna ca invata ca robotul, pe masura ce vorbesti cu el.

| BlackPrincessCat explică (pentru Salontanul):

Aaaa, merci, dar tu ai incercat acest program?

| Salontanul a răspuns (pentru BlackPrincessCat):

Da. mai demult. Dar nu stiu prea bine engleza si in romaneste nu mergea atunci. Am citit pe net ca acum merge si in romaneste.

| veritasaga87 a răspuns:

Este foarte fals ceea ce spune Salontanul. Cei de la CleverBot sunt o corporatie cu mii de angajati platiti pentru a se purta ca niste roboti in conversatii. E o mare inselatorie.

| BlackPrincessCat explică (pentru veritasaga87):

Pai explica-mi ca sa ma conving, tu ai incercat acest program? De unde stii asta?

| veritasaga87 a răspuns (pentru BlackPrincessCat):

Am lucrat pentru CleverBot un an de zile...

| BlackPrincessCat explică (pentru veritasaga87):

Bine, dar imi poti exlpica mai multe chestii? Cum ti s-a parut si aletele.

Răspuns utilizator avertizat
| Filipjack a răspuns (pentru veritasaga87):

Cum asa? si daca il injuri nu-ti face nimic. si de unde sa stie aia atatea limbi?