| cosminsilviu a întrebat:

Am si eu o intrebare.Deci am un telefon Nokia si de aseara nu mai am semnal pe el deloc de la o cartela Orange. Ce s-a intamplat?

6 răspunsuri:
| MyMindRules a răspuns:

Buna! De obicei reteaua Orange are probleme cu semnal.Ar trebuii s-o schimi.

| cosminsilviu explică (pentru MyMindRules):

Da dar treaba este ca am ff multe numere pe ea...se poate sa mi se transfere si nr pe alta cartele? nu stiu intreb doarlaughing

| asasin2011 a răspuns:

A esit cartela sau sa miscat or cum Orange are mari probleme cu semnalu

| cosminsilviu explică (pentru asasin2011):

Frate deci am scos-o si am bagat-o...scuzati expresialaughing...si tot nu mergedar cartelapealt telefon merge si alta cartele pe telefonul meu merge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca merge alta cartela din aceeasi retea, nu este telefonul de vina.Scoate cartela si sterge-o pe ceva moale,dar cu telefonul oprit. Apoi,dupa ce o pui in telefon,verifica setarile telefonului, sa nu ai cumva un cod de siguranta activ, anuleaza-l daca exista.Mult noroc.

| cosminsilviu explică (pentru anonim_4396):

Ms mult de sfat.am sa incerc!