| Georgiana_Loredana_1986 a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema cu laptopul,de azi de dimineata de cand i-am dat drumul nu se mai aud boxele laptopului,dar daca bag castile se aud boxele laptopului si castile nu se aud,doar daca nu bag jakul pana in fund, daca il las mai pe la jumatate, se aud si castile. odata ce scot jakul imi spune ca l-am scos iar dupa cateva secunde i-mi spune ca am introdus din nou si de fapt nu este bagat.ce se intampla?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Contacte blocate in mufa! E mufa cu auto-deconectare si mai mult ca sigur sunt probleme cu lamelele de contact din interiorul mufei! Sunt scule sensibile, trebuie manipulate cu atentie!

| Georgiana_Loredana_1986 explică (pentru K0sti):

Cred ca ai dreptate pentru ca atunci cand scot castile imi spune in continuu " a jack has been plugged in" iar dupa 2 secunde "a jack has been unplugget", asta se intampla la fiecare 2 secunde cu castile scoase.Ce ar trebui sa fac, sa desfac laptopul?

| K0sti a răspuns (pentru Georgiana_Loredana_1986):

In niciun caz tu. Trebuie dus la un service! Eventual inlocuita mufa, desi nu prea se gasesc si nu se potrivesc la pini!

4 răspunsuri:
| Felix_Remus_1990 a răspuns:

Placa audio.

| RaduGavrila02 a răspuns:

Deci sa inteleg ca nu mai auzi nimic la laptop. Deci poate fi din cauza driverului placii audio. Il poti descarca & instala de pe net. Mai poate fi si din cauza ca ai oprit sonorul. Jos in dreapta este " Volume " Vezi sa fie pe 100%... Mai poate fi din cauza castiilor. Vezi ca ai castile setate corespunzator. Si daca nici una din variantele de mai sus nu merge ramane doar de reinstalat windowsul.

Succes