| fernandoshukaru a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema cu pc-ul mi se incarca windows-ul foarte greu si imi merge tot sistemul greu, chiar daca vreau sa intru in mycompiuter trebuie sa astept vreo doua minute, i-am dat si format de cateva ori la pc si dupa 2-3 zile incepe sa-mi faca la fel datele mele de pc sunt: Placa de baza Asus, procesor Dual Core 2, 4 gb, ram 1gb, placa video Gigabite de 512 va rog frumos daca puteti sa ma ajutati in problema asta. si apropo cum se da funda.

Răspuns Câştigător
| alexs99 a răspuns:

Daca nu e virusat inseana ca ti s-a defectat ram sau hard.

7 răspunsuri:
| Sebastian11x1 a răspuns:

Ar putea fi mai multe cauze, ram defect, hard defect, sau ce e mai grav ceva condensatori uscati sau umflati pe placa de baza

| Dany127 a răspuns:

L-ai verificat de virusi?
Poate este supraincalzit, daca cooler-ul face zgomot anormal si puternic, curata-l de praf, schimba pasta termoconductoare. Poate fi windows-ul instalat gresit. Mai pot fi si driverele. Sau pot fi si cauzele spuse de Sebastian11x1. Cel mai sigur ar fi sa il curesti de praf, schimbi pasta termoconductoare, verifici daca sunt condensatori umflati, reinstalezi windows-ul, iei driver-ele de pe site-ul lor ( daca ai cd, pot fi vechi), il scanezi de virusi dupa ce ai instalat driverele. Si daca tot nu merge inseamna ca sunt probleme de hardware ( componente ). Mult Noroc.

| fernandoshukaru explică (pentru Dany127):

Da dar cand ai bag windows7 nu mai am nici o problema cu pc-ul numa la xp face asa dar am sa incerc varianata pe care miai dato multumesc! si imi zici cum pot da funda?

| fernandoshukaru explică (pentru Dany127):

Dar daca bag windows 7 nu mai am nici o problema numa la xp facea asa. cum se da funda.

| Dany127 a răspuns:

Dai click pe declara raspunsul castigator.

| flaky444 a răspuns:

Salut windows-ul nu are bimic trebuie sa mai stergi din programe pentru ca multe programe face sitemul sa mearga greu. Din cand in cand da-i un refresh mai curata-l. Acesta este sfatul meu sper ca te ajuta!

| fernandoshukaru explică (pentru flaky444):

Multumesc dar nu m-a ajutat pentru ca am zis mai sus chiar daca nu am nimic pe el el tot merge greu, dar mersi pentru ajutor.