| AdySnaP a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema cu un calculatorul. Cateodata cand joc jocuri mi se da restart la pc sau mi se inchide jocul. O singura data mi-a dat eroare la placa video(desi suporta jocul, am de 512 MB) dar nu cred ca asta e problema. Am instalat un joc numit MASHED cu niste cerinte foarte mici(CD original cumparat)(windows 98, 2000, ME, XP, PROCESOR 1Ghz, FREE HARD DISK SPACE 500mb, SYSTEM MEMORY 128MB. CD-ROM 4 SPEED, DIRECT X 9.0B OR HIGHTER SOUND CARD DXCONPATIBLE) am dublu cel putin la aceste cerinte. Lam instalat am jucat 1 min si calculatoru si-a dat restart singur. L-am deschis si isi dadea intruna restart. Nestiind ce sa fac l-am scos si l-am curatat tot procesor sursa placa video tot (dar acu 1 luna in mai stersesem odata deci nu era prea mult praf). Acum merge dar mi-e frica sa nu se repete iar povestea.Jocul nu l-am mai instalat. AAA si mi-a facut cheching disc la C si mia gasit o eroare la "harry pitter" dar nu cred ca aceea era problema deoarece jocul Harry potter imi mergea bine numi dadeuse vreo eroare inainte la el.As vrea o parere de la cineva care se pricepe. Dau fundita. id: adi_ida_2011@yahoo.com big grin

Răspuns Câştigător
| david80 a răspuns:

problema e : e o anumita pasta pe undeva prin calculator nu stiu exact unde si trebuie schimbata interezeazate la un depozit de calculatoare si nu e scumpa pasta aceeea trebuie schimbata
asta e sigur problema
ca am patit si eu

5 răspunsuri:
| .::CyBeR::. a răspuns:

Pasta la care se refera david80 e pasta termoconductoare si se gaseste intre procesor si cooler, nu trebuie aplicata multa pasta.

| iuddavali a răspuns:

Nu ca as fi specialistul specialistilor, insa din ce am mai auzit se poate sa fie sistemul de operare de vina (a se instala alt windows), ori se poate restarta/opri cand procesorul atinge maxumul la temperatura setata in BIOS. poti verifica temperatura, ca sa afli sau sa elimini din posibilele cauze.

ori sa fie de la hard (bad-uri) sa lipseasca cine-stie-ce fisiere?

| alissa6 a răspuns:

Ai virusi!

| AdySnaP explică:

Teapa ca n-am virusi am avg free edition versiunea 9

| GinaVreaMulteFundite a răspuns:

Pob nu e la placa video sau la pc jocul are virusi trebuie sa iti pui un detector de virusi sau sa reinstalezi windosul. si mie mi s-a intamplat.