| papushikadulcee a întrebat:

Am un Alcatel Vodafone 541 caruia nu ii mai merge touch-ul.Nu stiu din ce cauza. l-am calibrat gresit odata si acum nu mai merge.Cand vreau sa il calibrez nu merge.Prima data nu mai mergea partea stanga acum tot ecranul este intact cand apas sau se selecteaza alt fisier! va rog spuneti-mi cum as puteasa il fac la loc sau cat m-ar costa sa il duc la reparatii(mi-a expirat garantia pe doi ani acum 2 luni)si unde.Help me!

8 răspunsuri:
| AlexMoss a răspuns:

Pai s-ar putea sa se fi calibrat prea gresit si acum unde dai tu cu degetul si e ca si cum ai da pe langa am patin si eu asa si am stat o saptamana sal calibrezi bine la loc mai bine iti iei un tel care are android alea sunt mai precise

| mikyandy97 a răspuns (pentru AlexMoss):

Nu este musai sa fie sistemul android pentru ca nu are legatura cu touch-ul pentru ca sunt doua tipuri de touch-uri capacitive si rezistive.iti recomand acelea capacitive pentru ca merg usor si binebig grin

| papushikadulcee explică (pentru mikyandy97):

Hm...eu pana in vara de ziua mea nu mai primesc telefon asa ca am nevoie de un sfat.cum sa il repar? sau undee sa il duc si cat costa.

| mikyandy97 a răspuns (pentru papushikadulcee):

Aha inteleg pai din cate vad doar singura solutie este sal duci la un specialis tu nu ai ce sa-i faci bafta

| papushikadulcee explică (pentru mikyandy97):

Acum nu stiu daca il calibrez de mai multe ori oare merge?

| structura a răspuns (pentru papushikadulcee):

Salut, am luat si eu un tel de asta, si nu prea imi merge touch, cum sa il calibrez?

| mikyandy97 a răspuns:

Incercarea morte n-are big grin

| mikyandy97 a răspuns:

Dar daca nu-ti merge touch-ul cum ili poti echilibra