| Alyn_Corduneanu_1994 a întrebat:

Salut am un s2 plus care nu functioneaza touch.ul cum trebuie. de fapt el merge perfect dar daca vreau sa intru undeva trebuie sa apas mai sus. de la jumate in sus merge perfect dar in partea de jos merge rau..telefonul nu a fost folosit 1 an pana azi cand am schimbat touch si display. ce sa fac? Trebuie calibrat? Daca da cum sa il calibrez?

2 răspunsuri:
| Stefancalin1997 a răspuns:

Cu calibrarea nu prea cred ca da roade, du-te la un service sau la cineva sa iti desfaca acea mufa care vine pe placa de la ecran, sa o curete si sa o puna la loc, asa am patit-o si eu la mai multe telefoane, daca nu merge varianta asta s-a dus touchscreen-ul si trebuie inlocuit, bafta.