| Alexandru390 a întrebat:

Bună TPU!
Am un CD-R și aș vrea să pun niște muzică pe el (cd-ul fiind gol). Vreau să știu dacă după îi mai pot adauga sau șterge muzica de pe el. Acesta are 700mb memorie. Dacă nu pot să șterg după de pe el, pot să îl formatez?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Poate fi scris o singura data si citit de multe ori.
CD-R este formatul de CD normal sa-i zic asa, nerescriptibil ulterior adaugarii datelor

CD-RW (Compact Disc-ReWritable) este cel care merge sters de mai multe ori!

| Alexandru390 explică (pentru Simpatic):

Ms.

| Simpatic a răspuns (pentru Alexandru390):

Cu placere

| Alexandru390 explică (pentru Simpatic):

Mai am o întrebare. Windows-ul îmi cere să aleg. Să se comporte ca un stick USB sau un dvd. Dacă aleg stick USB mai pot modifica după?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Alexandru390):

Nu, insa mai poti doar ADAUGA. Ideea e ca alegind sa nu inchizi sesiunea de scriere pierzi niste zeci de MB, nu mai stiu exact cit, ca nu am mai scris un disc de ani buni...

7 răspunsuri:
| varsanofie a răspuns:

Poți șterge sau chiar și formatân fiind cd-r

| Alexandru390 explică (pentru varsanofie):

Merge și pe tip CD-R? Că știam că merge doar pe CD-RW.

| fana1vulpitza2000 a răspuns:

Cd urile nu se mai folosesc in douazeci douazeci big grin