| XxXFBIXxX a întrebat:

Buna TPU... Am un procesor Intel, iar speedfan imi zice ca am temperatura la procesor 70 de grade, iar cand ma joc ajunge in maxim 85. Ce as putea cumpara/ schimba/ perfoma/ face pentru ca procesorul sa imi ajunga si sa ramana constant la 60 de grade. THX. Fudna + Vot!

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ce procesor ai, model?
Ce procese ai in Task Manager cand ajunge la 70 grade? Fa un print screen si posteaza-l aici.
Mai intai optimizeaza sistemul de operare si aplicatiile si apoi vezi daca si ce trebuie sa cumperi.

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| Bogdanovici24 a răspuns:

Pasta termoconductoare si un ventilators sau cooler mai performant( RPM mare). Salut.

| Joker11 a răspuns:

Nu tine PC-ul toata ziua deschis, poti cumpara alt procesor, te poti uita in pc, vezi poate e ceva pe el care nu ii da voie sa ventileze cum trebuie.

| Cipri99 a răspuns:

Pune-i alta pasta pe el si daca ai cum sa iei si alt cooler(daca ala cu care vine procesoru nu tine), dar ce procesor ai?

| xSebyx a răspuns:

Salut! In primul rand ce procesor Intel ai? Downloandeaza si tu mai multe programe care arata ce temperatura ai si vezi daca chiar asa este. daca nu, cumparati un cooler mai bun sau daca ai bani -> watercooling