| costeaboy a întrebat:

am venit cu o intrebare noua!
care placa de baza mi-o recomandati din astea doua?
ASROCK H87M PRO4 LGA1150 micro atx
si
GIGABYTE GA-H87-HD3 Lga 1150 atx
astept raspunsuri?

4 răspunsuri:
| valentin75 a răspuns:

Salut! Ai specificatiile de la cele doua placi, sunt cam la fel, nu difera prea mult una de cealalta. Eu as merge pe Asrock, varianta de la Gigabyte se cam incalzeste. Ai un usor avantaj la Asrock. Depinde de tine ce alegi, in ultima perioada Asrock a progresat foarte mult. Te poti uita pe site la ei, o sa-mi dai dreptate! Bafta!
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4516#sp

http://www.asrock.com/mb/Intel/H87M%20Pro4/?cat=Specifications

| costeaboy explică (pentru valentin75):

Pina acum toti spuneau ca gigabyte sunt celem ai bune placi de baza, dar acum gata,

| costeaboy explică (pentru valentin75):

Pe mine ma intereseaza calitatea

| valentin75 a răspuns:

Salut! Ti-am spus ca Asrock, verifica pe site la ei. Tehnologia pe care o folosesc la fabricarea placilor de baza este putin peste Gigabyte. Te poti documenta foarte simplu, intri pe site la fiecare iei caracteristicile de la cele doua placi, le pui intr-un word, le printezi si dai cu creionul la avantaje si dezavantaje. Oricum, Asrock e mai rapida in secventa de boot, ti-am dat un exemplu. Bafta!