| costeaboy a întrebat:

Hey TPU! ce placa de baza sa aleg?
ASROCK H87 PERFORMANCE LGA1150 / H87 / DDR3 / ATX
SAU

LGA1150 GIGABYTE GA-H87-HD3/DDR3 / ATX?

9 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Iti recomand prima, acel ASROCK, uite si de ce :)
https://www.youtube.com/watch?v=qR0DQnwqraU

| costeaboy explică (pentru Jipa95):

Stiu eu de ce.pentru ca are lan mai bun, audio mai bun.dar eu vreau calitate!

| costeaboy explică (pentru Jipa95):

Placa de baza asrock care am discutat despre ea, e cu chipsetul h87 nu z87

| Jipa95 a răspuns (pentru costeaboy):

Sigur ca dawinking am facut un mic search pe net si am concluzioat ca H87 este mult mai buna decat Gigabite-ul. Scuze de link-ul youtube, credeam in rima faza ca scie z87, nu H87 happy. Bft

| costeaboy explică (pentru Jipa95):

Mersi

| SouLIce a răspuns:

Asrock-ul este mai bun

| costeaboy explică (pentru SouLIce):

Asrockul despre care vorbim noi e mai bun de aia ca e mai skump, are mai multe functii

| costeaboy explică (pentru SouLIce):

Dar ce parere ai despre asrock b85m pro4 si placa asta de baza LGA1150 GIGABYTE GA-H87-HD3/DDR3 /?

| StefyDaniel0102 a răspuns:

Eu am pe a doua aia gigabyte... sunt foarte mulțumit de eawinking Ti-o recomand happy funda?